Barvy a Laky Hostivař

Nátírání dřevěného plotu 1 / 2

NATÍRÁME NOVÝ DŘEVĚNÝ PLOT S LAZUROLEM CLASSIC

PRODUKTY

  • LAZUROL CLASSIC S 1023
  • IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD LAZUROL
  • ŘEDIDLO S 6006

 PRACOVNÍ POMŮCKY

  • Štětce 
  • Míchátka 
  • Smirkový papír
  • Hadr na stírání
  • Rukavice

Potřebné produkty a pracovní pomůcky

Je velmi dobře známé, že jakýkoliv nátěr drží dobře jen pokud dobře drží základ. A na tomto základu se pak mohu natírat již bez problému další nátěrové hmoty. Pokud však natíráme nové dřevo, chce to ještě více.
Jako nejdůležitější se jeví vyschnutí dřeva. Pokud budeme natírat na ne dobře vyschlý dřevěný podklad, pak nám jakýkoliv, i ten nejlepší a nejdražší, nátěr stejně nebude držet a odprýská se a odloupá pryč.
Nejjistější volbou je změřit si vyschlost dřeva, v našem případě plotovek, vlhkoměrem. Pokud však měření provést nemůžeme, zvolíme si pro nátěr výhradně suché počasí.

Prvním krokem při natírání plotovek, ať už nových či starých, ze kterých je již zcela odstraněn starý nátěr, je naimpregnování výrobkem LAZUROL IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD S 1033.

 

Obroušené plotovky nejprve naimpregnujeme

Někdo si myslí, že je to zbytečný nátěr, který jen zpomalí dobu celkového nátěru, a také že to jsou to peníze navíc. Ale tento nátěr má své důvody. LAZUROL IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD se zapenetruje do hloubky dřeva, kam vnese fungicidní prostředky zamezující dřevokaznému hmyzu, dřevokazným a dřevozabarvujícím houbám, které znehodnocují dřevo.
Zároveň také zestejnoměrní nasáklivost dřevěného podkladu, díky kterému docílíme vyvážených stejných odstínů při dekorativních nátěrech. Pokud by impregnační nátěr dřeva chyběl, došlo by brzy k degradaci nátěru.

Po napuštění plotovek, které necháme 24 hodin schnout, může a nemusí následovat obroušení smirkovým papírem. Fungicidní látky jsou již ve dřevě, takže se nemusíme bát, a zbrousíme skutečně jen případně zdvihlé chlupy dřeva.

 

Plotovky obrousíme smirkovým papírem a oprášíme

Po broušení nezapomeneme plotovky oprášit hadrem či štětcem „prašákem“.

Po obroušení plotovky důkladně oprášíme

close
detail