Barvy a Laky Hostivař

Nátěry okapů 1 / 1

Pracovní postup -  (pozinkovaný plech)

PŘÍPRAVA PŘED NATÍRÁNÍM

Základním krokem před samotným natíráním okapů je příprava povrchu. Nejprve drátěným kartáčem odstraníme rez ze závěsných háků. Poté očistíme samotné okapy, a to jak zvenku, tak i zevnitř!!!

Velmi častým omylem je domnění, že se okapy natírají pouze z vnější strany. Okapové žlaby se přednostně natírají zevnitř, protože právě tam se zdržuje veškerá nečistota a vlhkost.

K očištění žlabů stačí smeták a vlhký hadr. Použijeme-li vodu, pokračujeme v práci až po uschnutí.

 

 

 

 

 

OCELOVÉ DRŽÁKY A POZINKOVÉ OKAPOVÉ ŽLABY

Ocelové držáky žlabů bývají většinou zkorodované, což se dříve muselo řešit zvláštním antikorozním nátěrem na železo. Dnes nám postačí pouze jeden nátěr, který se spojí jak s pozinkovým plechem, tak i s oxidovaným železem.

Tímto nátěrem je HOSTAGRUND 2 v 1 NA POZINK S 2810, který nám rovněž umožní natírat i zcela nové pozinkové okapy a žlaby, které neprošly oxidací.

Pozinkovaný plech, nejen okapových žlabů, se vždy musel ponechat nějaký čas, obvykle jeden rok, zoxidovat, aby se pak mohl natřít, avšak nové technologie složení barev umožňují natírat i „čerstvý“ pozink. Ten je pouze nezbytné důkladně odmastit a pak se může rovnou natřít.

NATÍRÁNÍ

Nejprve přednostně štětcem natřeme členitější místa, jako jsou úchyty a podobně, a pak toutéž barvou dokončíme celý nátěr. Pro prodloužení životnosti nátěru doporučujeme po zaschnutí první vrstvy nanést ještě druhou.

HOSTAGRUND 2v1 NA POZINK se vyrábí v několika odstínech. Velmi oblíbeným
je odstín imitující měděný povrch, což je v případě okapových žlabů a svodů často žádané.

01
close
detail