Barvy a Laky Hostivař

Nátěry na železo 1 / 1

Tradičním způsobem natírání kovových povrchů je aplikace dvou nátěrových vrstev - základního  antikorozního  nátěru  a vrchního emailu.

KLASICKÉ DVOUVRSTVÉ NÁTĚRY

PŘÍPRAVA PŘED NATÍRÁNÍM

Před natíráním jakéhokoliv povrchu je zcela nezbytné celou plochu připravit a očistit. Kovové předměty nejprve zbavíme rzi a nesourodých částic pomocí obroušení drátěným kartáčem nebo smirkem a poté povrch odmastíme technickým benzínem, případně lihem.

V případě potřeby zatmelíme nerovnosti tmelem a po zaschnutí tyto tmelené plochy obrousíme brusným papírem.

ZÁKLADNÍ ANTIKOROZNÍ NÁTĚR

PRAGOPRIMER STANDARD S 2000
Základní antikorozní nátěr PRAGOPRIMER STANDARD S 2000 se po rozmíchání nanáší na důkladně očištěné a odmaštěné suché povrchy.

PRAGOPRIMER STANDARD S 2000 se vyrábí ve třech odstínech - šedé, červenohnědé a bílé. Bílou barvu volíme v případě, kdy bude odstín vrchního nátěru světlejší.

 

VRCHNÍ NÁTĚR

Po důkladném zaschnutí základní barvy provádíme již vrchní, nebo-li „konečný nátěr“. Nejčastěji používanou barvou je po mnoho let prověřený syntetický  email INDUSTROL UNIVERZÁL S 2013.  Většinou jej není nutné  ředit, ale bude-li to potřeba, používáme pro natírání štětcem a válečkem ředidlo na syntetické barvy S6006.

Po důkladném zaschnutí základní barvy provádíme již vrchní nátěr

Po rozmíchání se nátěr nanáší optimálně ve dvou vrstvách. Nátěr je přetíratelný po 24 hodinách od nanesení první vrstvy.

INDUSTROL UNIVERZÁL S 2013 se vyrábí v široké škále barev, avšak pokud se vám žádný z hlavních odstínů nebude líbit, lze si nechat v odborných prodejnách namíchat odstín zcela jiný, případně i odstín v matném provedení.

Nejčastěji používanou barvou na kov je email INDUSTROL UNIVERZÁL S 2013

Pro profesionální aplikace můžeme doporučit tvrdší a odolnější nátěr s vysokým leskem INDUSTROL PROFI S 2029. Tento email vyniká zvýšenou odolností proti povětrnostním a tepelným vlivům a dodává se v 11 odstínech RAL.

01
close
detail