Barvy a Laky Hostivař

Nátěry fasád 1 / 3

NÁTĚRY NA FASÁDY

 

Ještě donedávna byla oprava a změna barvy na starých fasádách, břízolitech a podobně dost velký problém, avšak nové fasádní barvy firmy BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o. nám s tím pomohou.

 

NÁTĚR NA HRUBOU FASÁDU

 

  • OČIŠTENÍ FASÁDY PŘED NÁTĚREM

Každou starou fasádu musíme nejprve nějakým způsobem očistit. Můžeme tak učinit vodou – pomocí tlakového přístroje WAP – ale mnohdy postačí pouze odstranit nesoudržné části špachtlí nebo kartáčem.

Poté celou plochu oprášíme, aby se nám do nádoby se štětkou či válečkem nevracely drobné částečky z původního povrchu.

  • PENETRAČNÍ NÁTĚR

 

Takto připravený povrch zpevníme základní impregnací – BARLET PENETRAČNÍ NÁTĚR, která je dodávána v různě velkých nádobách, jakož i v kanistrech s již rozředěným obsahem. Konkrétní druh penetračního nátěru volíme podle povrchu fasády.

Při nanášení penetrace na fasádu štětkou provádíme křížové i krouživé tahy, abychom roztok dostali do všech pórů.

Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem - tzv. hloubkovou penetraci. Cílem je dostat penetraci do všech záhybů, zkrátka do hloubky.
Penetrace na staré fasádě vytvoří ochranný film a také tuto starou fasádu zpevní, což je její nejdůležitější úkol. Na penetraci závisí kvalita a trvanlivost následné fasádní barvy.
Penetraci se doporučuje nechat „vyzrát“ a vyschnout do druhého dne.

  • PRVNÍ VRCHNÍ NÁTĚR

Po dostatečném vyschnutí na fasádu zpevněnou penetrací začneme aplikovat hlavní vrchní nátěr BARLET.

Máme-li okraje ohraničené páskou, můžeme zpočátku používat štětec a pak pokračujeme širokou štětkou.

I zde se předpokládá, že pečlivý nátěr štětkou zanese barvu hluboko do členitější struktury fasády. Je to zdánlivě banální připomínka, ale na hrubých fasádách se barva musí téměř tupovat, aby se dostala do všech skulinek, obdobně jako při penetraci.

close
detail