Barvy a Laky Hostivař

Barvy na kovy 3 / 3

Barvy výhradně na kov

Fest-B - S 2141

Barva je určena zejména k jednovrstvým venkovním ochranným nátěrům plechových střech, okapů, ocelových konstrukcí a dalších kovových předmětů vystavených trvalému působení povětrnostních vlivů a slunečnímu záření. Obsahuje kromě inhibitoru koroze i absorbér UV záření, který chrání pojivo barvy proti degradaci. Natřeme jednu až dvě vrstvy, a to i způsobem mokrý do mokrého, tedy asi po třech hodinách; běžný interval je 24 hodin. Použijeme ředidlo S6006 pro nátěry štětcem a válečkem a S6001 pro stříkání.

* PRAGOPRIMER STANDARD - S 2000

Barva je syntetická, rychleschnoucí a antikorozní a je určena k základním nátěrům oceli pro vnitřní i venkovní prostředí, zejména pod syntetické a na vzduchu schnoucí nátěrové hmoty. Stačí jedna vrstva, zasychání trvá 24 hodin, ale lze jej urychlit přisoušením do 80 °C. Tmelíme polyesterovým tmelem (např. BKP Rapid TOS), přebrušujeme brusným papírem 180-220, i za mokra. Barvu lze použít i pro nátěry nekovových předmětů, savé podklady je však nutné předem napustit lazurovacím lakem, například Lazurol Classic S 1023.

* FORMEX ZÁKLAD NA POZINK - S 2003

Syntetická barva je určena k základním nátěrům lehkých barevných kovů a železa, a to pod nitrocelulózové a syntetické emaily. Barva velmi rychle zasychá, už za hodinu ji lze přetírat vrchními barvami, například Industrol či Unikol.

* RADBAL STANDARD - S2119

Syntetický email je určen zejména k vrchním nátěrům radiátorů teplovodního topení, rychle zasychá. Radiátory natíráme vychladlé, a to dvěma vrstvami v intervalu 24 hodin. Jako základovou barvu použijeme například Pragoprimer standarduniverzál nebo profi, případně Formex základ na pozink.

* HOSTAGRUND 2 v 1 NA ŽELEZO S 2160

Základová a zároveň vrchní syntetická barva je určená pro jednovrstvé natírání venkovních kovových předmětů, které jsou vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům. Barvu lze použít i pro ochranné nátěry nekovových podkladů, například betonu nebo dřeva.

* HOSTAGRUND KOVÁŘSKÁ BARVA - S2160

Využijeme ji k dekorativním nátěrům kovářských výrobků, kterým zdůrazní kovaný vzhled, barvou ale také můžeme natřít venkovní ocelové konstrukce, například stožáry, mosty, podvozky aut, ploty a podobně, lze ji však nanášet i na beton a na dřevo. Slouží zároveň jako základová i jako vrchní a povrchu dodá drsný povrch s kovovými odlesky. Barvu neředíme a pro čištění pomůcek používáme ředidlo S 6005.

* HOSTAGRUND 2 v 1 NA POZINK - S 2810

Základový a současně vrchní nátěr je určen na plechové pozinkované střechy, přilne však i na měděný plech a ostatní kovy. Díky tomu, že nestéká, je vhodný zejména na šikmé plochy. Složení barvy umožňuje dosáhnout silné vrstvy a tím i potřebných ochranných vlastností už při jednom nátěru. Čerstvě pozinkované plechy před natíráním ošetříme smáčedlem. Nátěr je zaschlý po dvou hodin a zcela suchý po čtrnácti hodinách.

* PRAGOPRIMER UNIVERZÁL - S 2035

Rychleschnoucí syntetická barva je určena k základním nátěrům kovových předmětů pod syntetické, olejové a nitrocelulózové nátěrové hmoty. Už po hodině zasychání při 20 °C lze povrch stříkat syntetickým emailem, například Industrol univerzál, Radbal standard, Industrol nebo Unikol.

* INDUSTROL PROFI - U 2029

Rychleschnoucí syntetický email modifikovaný polyuretanem je určený k vrchním lesklým nátěrům průmyslových výrobků, konstrukcí, strojů, automobilů a různých zařízení z kovů, dřeva a jiných materiálů. Má vynikající kryvost, vysoký lesk, výbornou odolnost proti nepříznivým povětrnostním vlivům a rychle schne. Jako základovou barvu použijeme například Pragoprimer univerzál nebo extra, tmel BKP Rapid a k vybroušení brusný papír 280-320.

* INDUSTROL NA KONSTRUKCE - S 2014

Syntetický vrchní email s přídavkem fermeže je určen k nátěrům kovových předmětů, zejména ocelových konstrukcí, které jsou vystaveny přímým povětrnostním vlivům, snese i slabě agresivní prostředí v průmyslových oblastech a objektech. Nanášíme ve dvou až třech vrstvách v intervalu 48 hodin. Jako základovou barvu použijeme Pragoprimer standarduniverzál nebo profi.

* INDUSTROL 2 v 1 - S 2131

Barva je zároveň základová a vrchní a lze s ní natírat jakékoliv železné předměty. Obsahuje prostředky, které zvyšují antikorozní ochranu. Zpravidla nanášíme dvě vrstvy v intervalu 24 hodin, případně způsobem mokrý do mokrého v intervalu dvou hodin.

* EPOLEX ZÁKLAD PROFI - S 2300

Základová epoxidová dvousložková barva je určená k antikorozním nátěrům kovů (např. oceli, hliníku, mosazi nebo zinku), a to pod epoxidové, polyuretanové či akryluretanové barvy, jako jsou například Epolex email profi nebo Pragopur. Základová barva je dvousložková, potřebuje tedy tužidlo do epoxidových nátěrových hmot S7300, nátěr schne 24 hodin, lze jej ale přisoušet při teplotách 60-100 °C a pak můžeme vrchní nátěry nanášet po 30-60 minutách.

Některé další barvy, které lze použít na kov i na dřevo

Industrol univerzál, syntetický email; Epolex, dvousložkový epoxidový lak; Primer, základní syntetická barva; Industrol plus, syntetický univerzální email; Industrol barva na tabule, syntetický vnitřní email; Unikol, syntetický email, Unibal, fermežová barva; Lazurol, syntetický lak.

 

close
detail